Nieuws en persberichten
Thema
- (-) Remove Campagne filter Campagne
- Centraal Afrika (0) Apply Centraal Afrika filter
- Gender (0) Apply Gender filter
- Inspraak en vrede (31) Apply Inspraak en vrede filter
- Jongeren (0) Apply Jongeren filter
- Klimaat (2) Apply Klimaat filter
- Levensstijl (0) Apply Levensstijl filter
- Liturgie & spiritualiteit (0) Apply Liturgie & spiritualiteit filter
- Mensenrechten (18) Apply Mensenrechten filter
- Natuurlijke rijkdommen (54) Apply Natuurlijke rijkdommen filter
- Persbericht (0) Apply Persbericht filter
- Recht op voedsel (1) Apply Recht op voedsel filter
Land
- Bolivia (0) Apply Bolivia filter
- Burkina Faso (0) Apply Burkina Faso filter
- Burundi (0) Apply Burundi filter
- Colombia (6) Apply Colombia filter
- Congo (0) Apply Congo filter
- Guatemala (0) Apply Guatemala filter
- Haiti (0) Apply Haiti filter
- Israël - Palestina (0) Apply Israël - Palestina filter
- Nicaragua (0) Apply Nicaragua filter
- Oeganda (0) Apply Oeganda filter
- Peru (0) Apply Peru filter
- Rwanda (0) Apply Rwanda filter
- Senegal (0) Apply Senegal filter
- Syrië (0) Apply Syrië filter
Auteur
Op 24 augustus 2016 bereikten de Colombiaanse regering en de rebellengroep FARC een historisch vredesakkoord. Goed nieuws! Maar het is nog maar een begin. Wies Willems licht toe.
Boerenbewegingen zijn deze week begonnen aan nationale protestacties van onbepaalde duur. Het recht op vrije en vreedzame manifestatie moet gegarandeerd worden.
De regering en de FARC-EP misten hun deadline voor een vredesakkoord. Maart 2016 was bovendien een zwarte maand voor mensenrechtenactivisten in het land. Een stand van zaken.
In Colombia hebben de regering en de FARC hun aangekondigde deadline voor een definitief vredesakkoord, 23 maart, niet gehaald. Ze raakten het nog niet eens over de laatste punten op de agenda.
Zowel in Colombia als in Honduras werden vorige week prominente sociale leiders vermoord, onder hen ook een medewerker van een partnerorganisatie van Broederlijk Delen.
De Colombiaanse regering en de rebellen van de FARC beloven tegen 23 maart een vredesakkoord te bereiken. Maar de opbouw van vrede wordt een moeizaam proces. Drie uitdagingen op een rijtje.