Haiti, 1 jaar later

(07-01-2011)

Op 12 januari 2010 werd het straatarme Haïti getroffen door een zware aardbeving. Meer dan 200.000 mensen stierven. De Haïtiaanse bevolking bleef achter met diepe wonden. Ook de verschillende partnerorganisaties van Broederlijk Delen werden getroffen. Ze verloren medewerkers of familieleden. Maar ook hun gebouwen konden de schok niet opvangen. Broederlijk Delen besloot hen te helpen. Dankzij uw gulle steun in de maanden na de aardbeving, slaagden we hierin.

Alles in puin

De medewerkers van de partnerorganisatie CHEIDAD van Broederlijk Delen haalden enkele dagen na de aardbeving een halve zetel, een ventilator en wat beschadigde stoelen van onder het puin. Het overige materiaal, computers en printers waren volledig verbrijzeld.

Een van de medewerkers, M*, verliet net het kantoor en zag zijn huurwoning, naast het kantoor gelegen, voor zijn ogen instorten. Hij verloor al zijn bezittingen: ‘Vooral het verlies van al mijn boeken en documenten die ik door de jaren heen verzamelde, valt me zwaar. Mijn collega’s hielpen me uit de nood en gaven me onmiddellijk wat kledij, keukengerief en een kleine tent.’

Geef Haïti een kans

Uw gift was een welkome bijdrage om Haïti weer op te bouwen. Broederlijk Delen stelde elke partnerorganisatie een fonds ter beschikking om hun medewerkers te helpen. Het bedrag van het fonds was afhankelijk van het aantal personeelsleden, de opgelopen schade, het verlies van familieleden en de eventuele steun van andere organisaties. Zo werd elke euro op een goede manier besteed. CHEIDAD ontving 6.000 euro om zijn medewerkers te ondersteunen in de nasleep van de aardbeving.

Maar liefst zeven medewerkers en hun familie werden op die manier geholpen. M* bijvoorbeeld kon dankzij deze giften nieuwe kledij, een bed met lakens, een tafel en stoelen, keukenbenodigdheden en een kast aankopen.

Daarnaast investeerde Broederlijk Delen de giften in een heropbouwplan van onze partnerorganisaties. Velen onder hen ondersteunen landbouwprogramma’s want voedselvoorziening werd nóg belangrijker na de ramp. CHEIDAD huurt nu een nieuw kantoor met twee bureaus, een vergaderzaal en een keuken.

Uw gift hielp nog meer mensen

Niet enkel partnerorganisatie CHEIDAD kon weer aan de slag dankzij de vele giften die Broederlijk Delen ontving. Ook onze partnerorganisatie ITECA is na een jaar volop aan het werk. Een medewerker van Broederlijk Delen coördineert er de bouw van nieuwe, regionale kantoren en volgt er verschillende landbouwprojecten en kippenkweekprogramma’s op. In dit filmpje zie je hun resultaten:

In totaal besteedde Broederlijk Delen reeds 369.791 euro in de heropbouw van Haïti.
Dit bedrag werd geïnvesteerd in:

  • de heropbouw of huur van kantoorruimtes zodat de organisaties snel weer aan de slag konden
  • extra zaaigoed voor 120 boerenfamilies
  • microkredieten voor de kleinhandel van de vrouwen
  • spelmateriaal voor jongerenactiviteiten in de tentenkampen
  • vorming over duurzame landbouw
  • medisch materiaal, medicijnen en EHBO-koffers
  • verzorgings- en voedingspakketten voor jongeren in de tentenkampen.
  • twee zonnepanelen voor energievoorziening

* Wegens de traumatische ervaringen wenst M anoniem te blijven.
 

 

Untitled Document

nieuwsbrief facebook you tube twitter

Deodora_goudmijn

Blogs - Geluiden uit het Zuiden

>> Lees alle blogs

Aanmelden